Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jc016400/NB/wp-includes/post-template.php on line 284

Ivo Nesrovnal sa snažil kúpiť poslancov

Vážení priaznivci,

chceli by sme vás takto priamo informovať, že od mája tohto roka prebieha vyšetrovanie vo veci korupcie a kupovania poslancov pri obsadzovaní riaditeľov mestských podnikov. V máji tohto roku nás oslovil poradca primátora R.Holeš s ponukou možnosti dosadenia vlastného človeka do spoločnosti OLO a.s. výmenou za to, že zahlasujeme za ich a iných kandidátov. Následne nám ponuku osobne zopakoval aj primátor Ivo Nesrovnal. Nesúhlasíme s týmto prístupom pána primátora a preto bola táto vec nahlásená polícií. Primátor Ivo Nesrovnal sa snaží verejnosti prezentovať voľbu riaditeľov mestských podnikov ako prvú transparentnú voľbu. Nie je to tak. Mená budúcich riaditeľov mestských podnikov sú dopredu známe. Odmietame sa podieľať na tomto prístupe. Aj keď vyšetrovanie prebieha od mája až dnes verejne o ňom rozprávame, lebo dnes je verejnosti zrejmé a ľahko overiteľné, že výbery riaditeĺov mestských podnikov boli zmanipulované. V tejto veci sme sa vyjadrili pre média a zaslali sme im túto tlačovú správu (prikladáme ju pre vás nižšie). Spomínaný Milan Urban sa nakoniec pravdepodobne naozaj stane riaditeľom DPB a.s., Zsolt Lukač riaditeľom BVS a.s. a Cimerman riaditeľom OLO a.s.

Nahrávka poradcu R. Holeša TU
Reportáž o nahrávke na TV Markíza TU
Reportáž Denníka N o kauze TU
Zverejnený dôkaz o manipulácií výberu v reportáži na Markíze TU.
Zverejnené vyjadrenie o snahe primátora I. Nesrovnala „kúpiť poslancov“ TU.

Zároveň sme boli varovaní, že sa nás budú snažiť verejne zdiskreditovať cez rôzne média. Otvorene o plánovanej diskreditácií nás informoval Jozef Havrilla, v súčasnosti redaktor Nového Času, ale v minulosti bol mestským poslancom najprv za SaS a potom za SMER. V minulých volebnom období sme viac krát verejne kritizovali jeho rozpoluplné hlasovania v prospech predaja či nevýhodného prenájmu mestských pozemkov.

Vystúpenie Jozefa Havrillu v prospech nevýhodných zámien pozemkov tu ( cca. v polovici videa). Očakávame ohováranie a útoky z jeho strany.

Chceli by sme Vás poprosiť o zdieľanie týchto informácií a o vytvorenie verejného nátlaku na primátora Iva Nesrovnala.

O ďalšom vývoji vás budeme informovať.

AKTUALIZÁCIA: 24.9.2015 17:00-

Všetci „transparentne“ vybraní vedúci mestských podnikov zvolila väčšina mestského zastupiteľstva (SMER,SDKU,SKOK, Most=Híd a časť Siete). Link na mená je tu.

strong>AKTUALIZÁCIA 24.9.2015, 10:50:

Všetci „transparentne vybraní“ vedúci mestských podnikov boli po predložením Ivom Nesrovnalom schválení a teda povedú naše mestské podniky.

Fakty:
1. Kto hlasoval ZA dávame v prílohe (všetci poslanci za SMER, SDKU, časť iných)
2. Primátor odmietol hlasovať o jednotlivých vedúcich mestkých podnikoch samostatne = ale všetkých v jednom balíku
3. Transparency International neodporúčala sa výberovými komisiami riadiť
4. Všetci výťazi tohto „transparentného“ výberu boli známi už v Aprílu tohto roka.

Štatisticky je skoro nemožné vedieť pol roka dopredu, kto prejde transparentým výberom a dokonca aj zastupiteľstvom. Primátor sa tejto štatistickej nemožnej situácií nebráni. Podľa neho je všetko v poriadku.

Bratislava si zasa raz zvolila menšie zlo a všetko napovedá tomu, že nás čaká privatizácia v BVS.

Ďakujeme za Vašu podporu!

AKTUALIZÁCIA 22.9.2015:

Toto je nahrávka, na ktorej poradca primátora ponúka posty v mestských podnikoch ako úplatu. Vo štvrtok poslanci hlasujú o komisiou „transparentne“ vybratých kandidátoch na lukratívne posty riaditeľov mestských podnikov. Pozývame vás vo štvrtok 24.9.2015 na mestské zastupiteľstvo, kde sa o týchto nomináciach bude hlasovať. Chceme dať primátorovi a mestským poslancom najavo, že nám to jedno nie je. Príďte svojou osobnou účasťou vyjadriť nespokojnosť s takýmto postupom. Ak nemôžete, zdieľajte prosím aspoň tento tieto informácie. My tam zajtra budeme.

od: Dana Čahojová,& Ján Hrčka

Životpois spomínaného Milana Urbana sa nachádza TU.
Životopis Zsolta Lukača TU
Životopis Branislava Cimermanna TU

Tlačová správa zaslaná médiám:

Ivo Nesrovnal sa snažil zmanipulovať výber predstaviteľov mestských podnikov

Mestkí poslanci Dana Čahojová (zároveň aj starostka Karlovej Vsi) a poslanec Ján Hrčka verejne prehovorili o snahe primátora Iva Nesrovnala ovplyvňovať mestských poslancov v snahe zmanipulovať výberové konania na riaditeľov mestských podnikov. V tejto veci prebieha od mája policajné vyšetrovanie.

Po oficiálnom vyhlásení komisie 17.09.2015, že odporučila Milana Urbana za šéfa DPB a.s. a Zsolta Lukáča za šéfa BVS a.s. verejne prehovorili mestkí poslanci Dana Čahojová (zároveň aj starostka Karlovej Vsi) a poslanec Ján Hrčka. Podľa tvrdení poslancov sa ich primátor snažil ovplyvniť, aby hlasovali za vopred stanovenú dohodu a ako protihodnotu im ponúkal, že si budú mocť dosadiť svojich ľudí do niektorých spoločností. Túto ponuku dostali poslanci od poradcu primátora Romana Holeša a o pár dní neskôr im túto ponuku potvrdil aj samotný primátor. Polícia potvrdila, že v tejto veci prebieha od mája vyšetrovanie.

Podľa poslanca Hrčku s ponukou prišiel ako prvý pán Holeš, lebo chcel primátora ochrániť pred prípadným obvinením z korupcie. Vyjadril sa, že on je nikto a keďže by sa toto dalo považovať za korupciu, tak s tým prišiel on. Primátor následne na stretnutí o niekoľko dní neskôr, ktoré zorganizoval Holeš, ponuku zopakoval.

Poslanci prehovorili pre média o prebiehajúcom vyšetrovaní, hneď ako sa verejne potvrdilo, že výberové konania boli pravdepodobne zmanipulované. Konkrétne sa jedná o zverejnenie mien ľudí, ktorí mali byť vybraní na šéfov mestských podnikov niekoľko týždňov pred ich oficiálnym výberom. V prípade transparentých výberov, by bolo štatisticky nemožné s takouto presnosťou predpovedať výsledky výberov.