Kto sa bojí poslanca?

Rudolf Rosina je bezúhonným občanom, láskyplným manželom a otcom štyroch detí. Dva roky je mimoriadne aktívnym a neohrozeným karloveským poslancom. To je dnes zrejme dostatočný dôvod na podlý útok voči jeho osobe.

_mg_0124

Naše cesty zviedla na spoločnú koľaj bolestivá potreba vzoprieť sa plazivému ovládnutiu všetkých sfér verejnej správy osobami bez morálky a zodpovednosti. Väčšine ľudí je veľmi nepríjemné vyjsť z bežnej anonymity, ale pochopili sme, že bez toho sa nedá urobiť nič. Vedeli sme, že nebude príjemné ani ľahké vzdorovať politickým nešvárom a že budeme čeliť mnohým mocným tohto sveta. Jedinou ochranou je pre nás čo najväčšia transparentnosť nášho verejného pôsobenia a vaša dôvera. Tá sa dlho buduje a je veľmi zraniteľná. Preto prichádzajú pokusy o jej vážne naštrbenie.

Rudolf Rosina je známym a neprehliadnuteľným Dlhodielčanom. Nielen svojim zjavom, ale najmä preto, lebo roky nikdy nechýbal tam, kde bola potrebná jeho pomoc. Považujem za veľký úspech pre občiansku spoločnosť, že je dnes karloveským poslancom. Je nielen nebojácnym kritikom bývalej starostky, ale patrí aj k tým najaktívnejším poslancom.

Pre svoju pracovitosť a neohrozenosť sa stal predsedom poslaneckého klubu Naša Bratislava. Nikdy neľutuje svoj čas ani námahu venovanú poslaneckej práci. Je obdarený aj veľkou manuálnou zručnosťou. Keď treba bez zaváhania opraví hojdačky na ihrisku, lebo vie, že opraviť všetky karloveské hojdačky nám ešte nejaký čas potrvá. Sťažujú si ľudia na poškodený asfalt pred kostolom? Keď je už pridlho v poradovníku nevyhnutných opráv, tak zoženie náradie, kolegu na pomoc a najhoršie bez rečí počas víkendu vlastnými rukami odstráni. Keď sa nedá inak, zaobstará do školského areálu smetné kontajnery na vlastné náklady. S veľkým nasadením a zodpovednosťou pracoval na ekonomickom modeli budúcej prevádzky školského bazéna, aby presvedčil ostatných poslancov o potrebe tejto veľkej investície. Rudolf Rosina je aj nekompromisným bojovníkom proti hazardu a jedným z najúspešnejších zberačov petície u nás.

13450287_1735922566622186_8083527708040635515_n

Pán Rosina sa  týchto dňoch stal terčom zákernej diskreditačnej kampane.
Mimoriadne odporným pamfletom sa niekto pokúša naštrbiť jeho dobrú povesť. Metóda, ktorou sa ho pokúšajú poškodiť nie je vôbec amatérska a nesie znaky dobrého právneho vedomia strojcu. Fotomontáž, ktorú šíria je zámerne deformovaná. Formulácie sú neurčité, ale tak, aby bol poslanec jasne identifikovateľný.

Vážení Karlovešťania,
je to už druhé volebné obdobie, v ktorom sú v Karlovej Vsi zvolení skutočne nezávislí poslanci. Svojim autentickým pôsobením si získali značnú dôveru voličov a dnes tvoria absolútnu väčšinu zastupiteľstva. So zvyškom poslancov však bez väčších problémov korektne spolupracujú. Po predchádzajúcom vedení mestskej časti Ivetou Hanulíkovou zdedili veľmi zlú povesť úradu, súdne spory, mnohé zanedbané problémy a schátraný majetok. Napriek tomu sa s odhodlaním pustili do práce, často aj nevďačnej nestrácajúc nádej, že ich poctivý prístup raz prinesie obrat. Všetci potrebujeme vedieť, že sa verejné veci dajú spravovať slušne. Karloveský experiment nezávislého zastupiteľstva s nezávislou starostkou prirodzene mnohých zaujíma. Má svojich fanúšikov a priťahuje pozornosť zvedavcov. Sledujú ho aj tí, v ktorých úspešnosť takéhoto projektu vyvoláva obavy. Ten totiž nepotrebuje politickú stranu ako nosiča a napriek tomu je konzistentný. Nemá peniaze oligarchov na nákladnú kampaň a aj tak sa zdá úspešný. Tento scenár je znepokojujúci a vymyká sa z rúk tým, ktorí sú naučení vládnuť, potrebujú vládnuť a bažia po vládnutí. Tento experiment ich totiž priamo ohrozuje.

Nie je veľký problém identifikovať odkiaľ zlovestná aktivita voči tomuto poslancovi prichádza. Zlo sa aj v Karlovej Vsi mocne zakorenilo a túto burinu budeme ešte dlho odstraňovať. Nevyberaný útok na poslanca Rosinu je neklamným znakom, že momentálne porazení sa nevzdávajú a sú odhodlaní naďalej škodiť. Podobné sa môžu opakovať a stupňovať.

Ak ste principiálni, nemôžete ani v komunálnej politike prežiť bez nepriateľov. Nie je to ľahké a väčšinou je to nerovný zápas. Dnes Rudolf Rosina potrebuje vašu pomoc. Ďakujem všetkým za šírenie podpory v jeho prospech cez sociálne siete aj maily. Verte, že pán Rosina je a bude na vašej strane za každých okolností.

cahojova-profil
Dana Čahojová
starostka Karlovej Vsi za Naša Bratislava