Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jc016400/NB/wp-includes/post-template.php on line 284

“Staň sa zmenou, ktorú by si chcel dosiahnuť”

Narodila som sa v Bratislave, vyrastala som v Dúbravke, ale keď sa nám pred 25 rokmi naskytla možnosť kúpiť si byt na Veternicovej pod lesom, mala som pocit, že som vyhrala v lotérii. Blízkosť nádherného lesa a lúky k bytu, ktorý je len 15 minút autom z centra mesta, považujem za výhody, ktoré prevážia aj rozmery nášho bývania aj problém s parkovaním.

Pôvodne som absolvovala elektrotechnickú fakultu STU. V roku 2000 sme sa však s rodinou presťahovali do Veľkej Británie a ja som sa rozhodla zmeniť profesiu. Zaujala ma psychológia, a tak som sa po štúdiu dopracovala k tomu trochu nezvyklému titulu, ktorý je za mojím menom ClinPsyD – doktor klinickej psychológie. Na Slovensko som sa vrátila bývať zase v roku 2015.

Aj počas nášho dlhodobého pobytu v cudzine Karlova Ves neprestávala byť naším domovom. Prichádzali sme sem pravidelne na dlhodobé dovolenky niekoľkokrát do roka, mali sme možnosť vnímať zmeny a rôzne vplyvy v rozvoji našej mestskej časti možno aj intenzívnejšie ako “domáci” práve pre to, že sme mali odstup.

Presne si pamätám, ako ma zaujalo zanietenie nadšencov za záchranu lúky na Kráľovej hore. Samozrejme sme využili možnosť podpísať petíciu a poslať ju aj všetkým známym v Bratislave. Pamätám si, ako som si hovorila – ak by sme žili v Bratislave, určite sa k nim pridám. Pamätám si, ako sme pocítili zmenu atmosféry v našej mestskej časti po minulých voľbách do miestneho zastupiteľstva.

Keď sa mi teda naskytla možnosť pridať sa k skupine nezávislých kandidátov, medzi ktorými sú aj ľudia z OZ Lúka, nerozhodovala som sa príliš dlho. Verím citátu, ktorý vyzýva: “Staň sa zmenou, ktorú by si chcel dosiahnuť”. Verím, že na kandidátke Našej Bratislavy sú práve takíto ľudia.

Ako psychologička viem, že skutočný záujem a podpora sú vždy účinnejšie ako tresty a represálie. Preto by som chcela podporiť a pomáhať vytvárať podmienky pre všetky aktivity, ktoré by nám pomohli zaujať mladých ľudí zmysluplným činnosťami, ktoré ich nadchnú natoľko, aby nepotrebovali siahať po alkohole a drogách. Viem že je to práca dlhodobá a hlavne pre ňu potrebujeme získať čo najviac dospelých z radov rodičov aj učiteľov.

Ešte ako študentka som asi 10 rokov pracovala ako turistická sprievodkyňa po Bratislave. Bratislava je mojím mestom a budem vďačná, ak si získam Vašu dôveru, aby som teraz trošku aktívnejšie mohla prispieť k jej rastu.