Volám sa Dušan Rafaj a v nadchádzajúcich komunálnych voľbách by som sa rád uchádzal o Váš hlas ako nezávislý kandidát. Mám 27 rokov a od narodenia žijem v mestskej časti Nové mesto – v Dimitrovke. Vyštudoval som právnickú univerzitu a v súčasnosti sa profesionálne venujem športu.

Pre kandidatúru som sa rozhodol hneď z niekoľkých dôvodov. Som presvedčený, že komunálnu politiku by mali robiť „miestni ľudia“, pretože tu žijú aj s rodinami, majú tu priateľov, známych a sú v každodennom kontakte s ľuďmi zo svojho okolia. Vďaka tomu majú samozrejme prehľad aj o samotných problémoch mestskej časti. Rovnako ma zaujala ponuka možnej spolupráce s ďalšími nezávislými kandidátmi a dúfam, že spoločnými silami sa dokážeme podieľať na napredovaní, rozvoji a skrášľovaní nášho okolia.

Ako stále aktívneho športovca ma zarmucuje, keď vidím, ako miznú športoviská. Samotný problém sa týka celej Bratislavy a je na čase tento negatívny trend zastaviť.

Okrem toho nás v súčasnosti čaká obdobie „boja“ proti rôznym developerskym nezmyslom, vyriešiť problémy s parkovaním a mnoho ďalších vecí, ktoré trápia obyvateľov nášho mesta. Rád by som v tomto smere pomohol a urobil všetko preto, aby sa takéto problémy riešili.