Som ochranárkou, aktívnou občiankou, členkou iniciatívy Bratislava otvorene, OZ Nádej pre Sad Janka Kráľa, OZ Košická, členkou poradného orgánu starostu Ružinova D. Pekára, členkou komisie územného a strategického plánovania, životného prostredia a výstavby pri mestskom zastupiteľstve ako neposlanec – odborník.

Venujem sa predovšetkým ochrane zelene, najmä stromom, ročne absolvujem stovky výrubových konaní, kde sa snažím obhajovať verejný záujem nielen proti súkromným investorom, ale často aj proti verejnej správe. Mnohí ma za to volajú „strombudsmanka“.

Snažím sa o legislatívne zmeny v prospech zdravého životného prostredia, o systémové zmeny na úrovni mesta v starostlivosti o zeleň (napr. aby výruby stromov ako na Trenčianskej, bez informovania verejnosti vopred, neboli možné), v oblasti občianskej participácie (zapájanie občanov do spolurozhodovania mesta/mestskej časti, najmä pri príprave územných plánov a iných strategických dokumentov). Bojujem za to, aby sa v každom konaní dodržiavali zákony, aby verejná správa konala iba vo verejnom záujme. Možno si ma pamätáte z káuz: záchrana PKO, lesíka Krasovského, parčíka Belopotockého, verejných priestorov napr. na Kamennom námestí, parku na Kollárovom námestí, nábrežia Dunaja ako verejného priestoru, obnova Podhradia, boj proti Riverparku, búraniu Kablovky, Cvernovky, Gumonky, Steinu, proti podzemným garážam pod parkami, proti čiernym stavbám (ako Fischerov dom na Beblavého), proti megalomanskému projektu na Predstaničnom námestí, proti ťažbe dreva a poľovačkám v Mestských lesoch a z mnohých iných.

Som Biela vrana. Mám dcéru, syna, úžasnú rodinu. Mám lyže, bicykel, zmysel pre humor a nebojím sa.

Mojím heslom je: Bratislava – mesto zelené a prívetivé, mesto bez bariér a bez stresu, mesto solidárne a tolerantné.

Kandidujem do miestneho zastupiteľstva v Ružinove vo volebnom obvode č. 1 – Nivy (č. 16), do mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode 3 – Ružinov (č. 45) ako ochranárka iniciatívy Bratislava otvorene za Zmenu zdola, DÚ. Môžete mi písať na simoncicova.sen@gmail.com, volať na 0902 112417, pozrieť stránky www.bao.sk,

www.simoncicova.estranky.sk