Mám rada lúku takú, aká je. Považujem za dôležité zachovať jej prírodný charakter a urobím pre to všetko, čo je v mojich silách.

štúdium: Gymnázium Grösslingová (GAMČA), MFF UK Bratislava​
povolanie: učiteľka matematiky
​záľuby: turistika, cyklistika, spev, tanec​
​občianske aktivity: záchrana Kráľovej hory, OZ LÚKA​
členstvo v politickej strane: nezávislá
rodisko: Bratislava
bydlisko: Dlhé diely – Karlova Ves

Narodila som sa v Bratislave, vyše 20 rokov žijem s rodinou v Karlovej Vsi, na Dlhých dieloch. Kým moje deti chodili na ZŠ Veternicová, aktívne som pracovala v Združení rodičov a Rade školy. Každú voľnú chvíľu trávim v prírode. Som rada, že s priateľmi, susedmi a veľkým množstvom neznámych ľudí dobrej vôle sa nám podarilo zachrániť Kráľovu horu pred výstavbou. Pri tejto aktivite som nie raz pocítila, aké slabé slovo má občan v komunálnej politike.

Presvedčila som sa, že je potrebné neustále strážiť dokumenty z dielne ​úradov​​, či sú v prospech občanov alebo len úzkeho kruhu niektorých finančných a lobistických skupín. Zistila som, že mohutný hlas obyvateľov mesta nenechal politikov ľahostajnými, nenašla som však spôsob ako dosiahnuť, aby požiadavky ľudí neboli prekrútené a zneužité. Chcem to zmeniť, aj preto kandidujem.

Ako poslankyňa miestneho zastupiteľstva by som chcela prispieť k tomu, aby sme si chránili naše prírodné bohatstvo a zanechali ho aj ďalším generáciám, aby sa Karlova Ves ​ďalej ​rozvíjala ​k spokojnosti svojich obyvateľov, bez zadlžovania, bez skrytých úmyslov, transparentne a otvorene.

​Lívia Poláchová je predsedníčkou OZ LÚKA, ktoré pravidelne organizuje na Kráľovej hore šarkaniádu a zber odpadkov. Bola predsedníčkou petičného výboru za záchranu Kráľovej hory.

Livia_rodina