Iliana zastrešuje petíciu Zachráňme futbalové ihrisko. Spolu s ostatnýnmi rodičmi futbalistov sa zasadzuje o návrat futbalového ihriska futbalovému klubu. Pod petíciu sa doteraz podpísalo viac ako 4000 ľudí.

Iliana je prekladateľka televíznych programov a filmov. Vyštudovala odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo na Filzofickej fakulte UK v Bratislave. Jej oborom je najmä angličitna, nemčina a ruština. Je vydatá, má dve deti a v Karlovej Vsi býva 13 rokov. Pochádza z futbalovej rodiny a k športu vedie aj svoje deti. Býva neďaleko ohrozeného futbalového ihriska, kde trávi najviac volného času so svojím synom.

„Môj syn hrá futbal za Karlovu Ves. Nie sú to len hodiny tréningov, zápasy, či turnaje. Je to vyplnený voľný čas, kamarátstva, športový a tímový duch. Prísť o takéto úžasné zážitky by bola veľká škoda. Preto som sa postavila za klub a všetky deti, ktoré v ňom našli svoj druhý domov.“

Zhrnutie 2 ročného boja o futbalové ihrisko

Futbalové ihrisko na Molecovej má stále neistú budúcnosť. Futbalový klub Karlovej Vsi stále nemá zmluvu na nájom ihriska.OZ Rodeka zmluvu má na ihrisko i neskolaudované priestory telocvične i šatní. Karloveský športový klub Rodeku uprednostnil a uzavrel s ňou takmer nevypovedateľnú zmluvu. Združenie v čase podpisu zmluvy bolo len pár dní staré a nemá jediného futbalového hráča. Napriek tomu, že toto sa odohralo na začiatku roku 2013, starostka Iveta Hanulíková (ani po početných návrhoch zastupiteľstva) doteraz neodvolala predsedu KŠK Igora Valigu a na uzavretí zmluvy s FKM KV nemá záujem.. Práve naopak KŠK vystavuje futbalovému klubu neúmerne vysoké faktúry za energie, ktoré nemajú opodstatnenie (navyše klub ani nemá zmluvu na ihrisko a preto tieto faktúry odmieta uhradiť) a futbalový klub sa proti nim bráni na súde. Rodičia detí sa domnievajú, že ide o cielenú likvidáciu klubu. Na pozemku nad futbalovým ihriskom sa plánuje výstavba obchodného domu. Pozemok vlastní firma blízka J&T.

Krátky sumár kauzy futbalové ihrisko tu.

Video s reakciou rodičov a súčasnej starostky KV TU.