Volám sa Petronela Záhorcová a som študentkou Slovenskej technickej univerzity. Celý svoj doterajší život som prežila v Karlovej Vsi, čo je aj jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodla kandidovať na poslankyňu do miestneho zastupiteľstva. Nie som odborník na dopravu, ani na rozpočet, chcela by som však zastupovať nás mladých.

Roky som strávila v našom karloveskom súbore ČEČINKA, kde som spoznala skvelých ľudí a kamarátov. Roky na strednej sme strávili na tom našom sídlisku, kde sme trávili náš voľný čas a roky som len sledovala, ako sa tu stavia, ako sú ihriská špinavšie, ako všetko bledne a starne a okrem novej výstavby sa na život nás, čo tu už bývame nikto nezaujímal.

Ja nechcem meniť veci, ktorým nerozumiem, avšak poznám ľudí z Našej Bratislavy, je tam veľa odborníkov na rozpočet, financie, dopravu, územný plán a ďalšie , ale nie je tam nikto od nás zo sídliska, kto by dokázal posunúť naše mládežnícke záujmy do popredia.

Doteraz som sa musela problémom iba prizerať, ale teraz by som chcela aj problémy riešiť. Existuje mnoho lacných riešení, ktoré pre nás majú obrovský efekt. My nepotrebujeme super drahé prebudovanie námestia pred školou A.Dubčeka, nám stačí pár tisíc eur a my si outdoorovú poslivňu, diskgolfové ihrisko, či skatepark dokážeme aj sami spraviť.

Myslím, že dnes je ten správny čas na zmenu. Karlova Ves má veľký potenciál a myslím, že práve vďaka takým ľuďom ktorí tu v Karlovke už bojujú a vďaka tomu, čo tu robia, dokáže Bratislava dostať veľký príklad, že aj my obyvatelia sa vieme sa o svoju mestskú časť postarať sami- bez politikov a k tomu aj dobre.

Moje hlavné ciele:
Ako poslankyňa, by som chcela zastupovať prevažne mladých ľudí žijúcich v Karlovej Vsi. Chcela by som zabrániť ďalšej zástavbe, ktorá Karlovu Ves okráda o jej prírodné bohatstvo. Naopak by som chcela presadiť vybudovanie športových ihrísk a skateparkov pre deti a mládež, ktoré by pomáhali rozvíjať ich talenty.

[rev_slider fidorka]