Vek: 33
Stav: slobodný s dcérou
Povolanie: regionálny obchodný manažér – zamestnanec

Som obyčajný človek, ktorý pracuje, platí dane a stará sa o svoju dcéru. V bežnom živote je dobré sa na ustarostenú susedku usmiať a ponúknuť jej pomoc, podržať vchodové dvere do domu, či zodvihnúť papier zo zeme a zahodiť ho do odpadkového koša aj vtedy, ak sa na vás práve nikto nepozerá. Možno práve pre tento optimistický prístup ma poznajú mnohí susedia, Karlovešťania. Iní ma poznajú z protestu sestričiek, ktorý som pomáhal technicky zabezpečiť, či z Okupácie Generálnej prokuratúry alebo zbierania podpisov za záchranu futbalového ihriska v Karlovej Vsi. Občas som demotivovaný, no niečo v mojom vnútri ma ženie stále ďalej. Som Bratislavčan, mám rád toto mesto a rád by som prispel svojím malým dielom k tomu, aby fungovala transparentnosť a naše odvody a dane boli využité efektívne. Teda nie na plnenie vrecák finančných skupín a ich lokajov v správe nášho regionu. Aj preto som sa pridal k iniciatíve Naša Bratislava, lebo chcem, aby naše mesto už konečne začalo fungovať a aby sa tu verejne prostriedky nepouživali len na rozporuplné ciele politických strán.

Každý jeden hlas, ktorý sa riadi svojim svedomím a nie tým, na čom sa zhodne vedenie strany, zabraňuje kradnutiu. Bohužiaľ len a len takto sa dá odstrihnúť riadenie krajov od zhubnej chobotnice politických sponzorov, ktorí cez stranícku poslušnosť kontroľujú každé jedno verejné euro. Je veľmi dôležité byť nezávislým, pretože takýto kandidát bude hlasovať podľa svojho svedomia a nie podľa potrieb politickej strany a ich sponzorov. A o to tu ide. Niesť zodpovednosť za svoje rozhodunia. Stranícke hlasovanie si človek sám pred sebou ospravedlní svojou vernosťou strane, aj keď ide proti vnútornému presvedčeniu. Nezávislý kandidát sa nemôže vyhovoriť na nikoho.

Bol by som rád, keby v našej spoločnosti reálne fungovala rovnosť, spravodlivosť, morálka a skutočná pravdovravnosť. Dospieť k tomu nie je jednoduché, pretože je to o práci každého jedného z nás, na nás samotných. Začať treba od seba. Som presvedčený o tom, že ak tak učiníme a ukážeme ľuďom možnosť žitia v pravde, je len otázkou času, kedy naša spoločnosť bude vyzerať inakšie. Prajem si, aby mali všetky naše deti rovnaké šance na svoje uplatnenie sa v živote.

Ak ma máte záujem spoznať, budeme s ostatnými nezávislými kandidátmi na miestach pravidelne aktualizovaných na tejto stránke. Môžete si ma tiež pridať aj na FB profile, alebo mi napísať na mail radomir.bucak@azet.sk

Radomír Bučák ako člen spontánneho zoskupenia ľudí “Vízia 21″ spoluorganizoval protest proti Pente vo vláde, podieľal sa na technickom zabezpečení protestu sestier a pôrodných asistentiek, pravidelne podporoval svojou osobnou účasťou Okupáciu Generálnej Prokuratúry (najdlhšie trvajúci protest v dejinách SR), aktívne sa zúčastňoval na záchrane futbalového ihriska na Molecovej ulici pre deti z FKM KV, predovšetkým zberom podpisov pod petíciu a informovaním ľudí.