V Karlovej Vsi som sa narodil a som tu doma. Tak, ako mi vadí, keď sa obyvatelia necitlivo správajú k svojmu okoliu, vadí mi aj, keď politik rozhoduje podľa vlastného a nie verejného záujmu. Dobrovoľnícky som upratoval Karloveské rameno, teraz treba upratať na miestnom úrade. A preto kandidujem.

Zmysel práce poslanca vidím v spravodlivom a efektívnom prerozdeľovaní verejných financií so zapojením občianskych organizácií do projektov s dlhodobým vplyvom a v nastavení jasných pravidiel pre všetkých. Zopár príkladov :

• Aj keď je rozpočet Karlovej Vsi prebytkový, stále sú rezervy vo výdajoch. Karloveské hody už tradične lákajú na chutné špeciality i dobrú zábavu, ale povedzme si úprimne, je adekvátne, aby na hodoch vystupovali Vondráčková či Elán? Som presvedčený, že o dobrú zábavu by sa vedeli postarať aj menej známe a lacnejšie tváre. Ušetrené prostriedky by mohli navýšiť rezervný fond na opravu školských zariadení, či zriadenie domova seniorov.

• Vidím obrovskú rezervu vo využívaní verejnoprospešných pracovníkov v Karlovej Vsi. Tak, ako by mohli pomáhať pri čistení verejných priestranstiev, rodičia by iste uvítali, keby boli denne na prechodoch pri školách.

• Vznik neúmerného dlhu škôl na teple, či nesplnený sľub o zastavení výstavby v Karlovej Vsi sú jasným dôkazom zlyhávania miestneho úradu. Verím, že sa po voľbách zlepší komunikácia s novou starostkou a spoločne sa nám podarí vrátiť úradu jeho zmysel – slúžiť občanom.

• Politici mali už veľa možností dokázať nám svoju múdrosť a rozvahu, no výsledok svedčí skôr o ich nezáujme a márnotratnosti. Oslovila ma výzva prezidenta Andreja Kisku a úplne s ním súhlasím v tom, že nestačí iba kritizovať. Zmena vyžaduje aktívnu účasť, iba tak sa dajú povymetať pavučiny na miestnom úrade. Kandidáti združenia Naša Bratislava sú čestní ľudia, ktorý už dokázali, že im na budúcnosti Karlovej Vsi záleží a verím, že tieto voľby už konečne bude „koho voliť“.

„Nie som odborník na všetko, každý kandidát má svoju agendu, spolu však môžeme dokázať to, čo sa politikom kvôli ich samoľúbosti nedarí, povzniesť sa nad vlastným egom a presadiť riešenia pre občanov Karlovej Vsi.“