Výzva: V sobotu 15.11. ideme voliť, lebo nám záleží na Bratislave

Vážení priatelia, vážení Bratislavčania,

už viac ako 4 roky pomáhame aktivistom, ochranárom, športovcom, obyvateľom a v podstate všetkým, ktorí doplácajú na nezáujem ľudí o komunálnu politiku. Robíme fotky, videá, grafiky, píšeme info-články, pomáhame zbierať petície, organizovať stretnutia, uverejňovať príbehy, ktoré nedostanú priestor v miestnych médiach. Robíme v podstate to – čo ochranári a aktivisti už nedokážu a technicky nezvládajú. Sme tí za tou technikou a počítačmi – sme tá pomocná ruka.

Začali sme takto pomáhať, keď nás oslovili z petície na záchranu Kráľovej hory. Lenže…. odvtedy sme sa nezastavili – tak je veľa práce. Teraz nechceme nechať dobrých ľudí bez pomoci, keď už chápeme ako je ich nezištná práca nutná. Pochopili sme aj , že naša vlastná práca má zmysel. Keď sa Bratislavčania v zrozumiteľnej forme (dobré video/fotky/článok) dozvedia o nejakej kauze, tak verejne protestujú. Takéhoto verejného záujmu sa naši bratislavskí politici neuveriteľne boja. Práve vďaka nemu už niekoľko krát prehodnotili svoje rozhodnutia.

Keďže ani my sme voľakedy netušili, čo je územný plán, prečo u nás nemôže byť tak čisto ako v Hainburgu, či prečo máme 100 rokov rozbité cesty, tak sme sa teraz rozhodli pre vás niečo urobiť.

My nechceme, aby ste ignorovali komunálne voľby, len preto, lebo netušíte, na čo sú dobré. My mladí sme tí, ktorí chodia voliť najmenej.

Preto sme pre vás vytvorili (a naozaj sme sa na tom namakali) sériu krátkych videií, ktoré vysvetľujú, o čo v komunálnych voľbách ide. Obsadili sme do nich ľudí z iniciatívy Naša Bratislava a vybrali sme si 5 najzaujímavejších vecí, ktoré prepájajú jednotlivé mestské časti.

Na našom Facebooku je nás asi 3000 mladých ľudí s priemerným vekom 24. Sme to presne my mladí – neustáli ignoranti komunálnych volieb. Prosíme prezrite si naše videá a zdieľajte ich medzi svojich kamarátov. Ak každý z nás bude tieto videá zdieľať, tak máme reálnu šancu, že tieto voľby zmeníme.

Bratislava naozaj potrebuje akútnu pomoc. Pokiaľ my mladí nepôjdeme voliť a nevyjadríme svoj názor, tak táto naša práca nemá zmysel.

Ďakujeme za vaše zdieľania a účasť na voľbách
Kristi Čahojová & Ondrej Volko

ondroakika