Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jc016400/NB/wp-includes/post-template.php on line 284

V roku 2010 ma zvolili za petržalského poslanca a pred dvoma rokmi som sa stal poslancom mesta Bratislava. Odvtedy sa takmer na plný úväzok venujem komunálnej politike a snažím sa zabrániť plytvaniu našimi peniazmi a korupcii.

Spolu s kolegami poslancami som podal podnet na porušenie ústavného zákona primátorom, taktiež som medializoval fakt, že mesto zatajilo dva znalecké posudky pri predaji pozemkov pod hotelom Hilton, podal som na súd predaj parkoviska a chodníkov okolo Technopolu v Petržalke, upozornil som na netransparentný výber znalcov a predaj mestského majetku, na neplatnú zmluvu a nevýhodné verejné obstarávanie pre základné umelecké školy a centrá voľného času. Vďaka mojej práci prišiel primátor o nelegálny príjem, bol odvolaný zástupca riaditeľa magistrátu, prebiehajú niektoré súdy.

Svoju česť a pracovitosť som dokázal v uplynulých rokoch mojou poslaneckou prácou. Teraz chcem Petržalčanom dokázať, že naša mestská časť môže byť spravovaná tak, že na ňu budeme hrdí. Na zveladené životné prostredie, na fungujúcu a dobre naväzujúcu dopravu, na kvalitné materské a základné školy, na čulý život a dobré vzťahy. Pretože viac než 30 rokov od vzniku Petržalky stále platí, že naša mestská časť má obrovský potenciál. Ten však doposiaľ využívali najmä chabí politici a na nich naviazaní investori. Ja ho chcem správne využiť v prospech nás všetkých – občanov, ktorí máme v Petržalke svoj domov.

Moje priority sú:

1) Zastavenie stavebnej arogancii mocných

2) Parkovanie – nespoplatňovať, ale uprednostniť

3) Zlepšiť cyklodopravu a hromadnú dopravu v Petržalke

4) Životné prostredie – parky namiesto zelených plôch

Moju doterajšiu prácu voleného zástupcu si môžete pozrieť na nasledujúcich stránkach:

Môj blog
a na mojej stránke www.janhrcka.sk
Zostrihy z miestneho a mestského zastupiteľstva

Ján Hrčka

Ján Hrčka patrí medzi najaktívnejších mestských politikov. Vďaka jeho práci a využívaniu Zákona o prístupe k informáciam sa v Bratislave začalo diskutovať o viacerých problémoch magistrátu a Petržalky. Upozornil na nezrovnalosti s mestskými pozemkami, na nesystémové rozdeľovanie finančných prostriedkov určených na správu ciest, či na ďalšie obchádzanie zákonov v meste. Je nezávislým poslancom miestneho aj mestského zastupiteľstva.