Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jc016400/NB/wp-includes/post-template.php on line 284

Úvodník časopisu Naša Karlova Ves – jún 2018

Vážení čitatelia,
dnes sa veľmi zdôrazňuje zápas o hodnoty a diskutuje sa o tom, ktoré to sú alebo by mali byť. Aj tento úvodník mal byť pôvodne úvahou, či hodnoty, ktoré zastávame, sú vpísané do piesku alebo vytesané v skale. Nebude.

Vaše ale aj našu poštovú schránku totiž prednedávnom zaplavili tisícky falošných letákov, ktoré niekto šíril v mojom mene. Na prvý pohľad vyzerali tak autenticky, že mnohých ľudí zmiatli a uviedli do omylu, že som ich pôvodcom. Bol to však podvrh plný lží. Tá najvážnejšia bola, že chystám v Karlovej Vsi rozsiahlu výstavbu. Použili na to moju fotografiu a fotogra u mojich detí. Niekto si zvolil so stikovanú a zákernú metódu politického boja s cieľom zabrániť môjmu možnému opätovnému zvoleniu.

V texte falošného letáka úkladným spôsobom ľuďom podsunuli viaceré nezmysly. Okrem iného: nemám päť detí, ale šesť. Keď už niekto vynaložil toľké peniaze do falošných letákov, mohol si dať aspoň toľko námahy, aby naše deti na fotogra i správne spočítal. Po druhé: nikdy som nebola členkou KDH, ani žiadnej inej politickej strany, rovnako ako môj manžel. A to najdôležitejšie: nie, nechystám výstavbu stoviek bytov v Karlovej Vsi, ani len jediného. So svojím tímom sa však už tri a pol roka snažím o opak, a to, aby sa v Karlovej Vsi stavalo čo najmenej. A čo sa týka primátora Nesrovnala, ani zďaleka nie je a nemôže byť môj kamarát.

Vstupom do verejného života som sa ocitla v ringu, kde súpera nešetria a kde sa neštítia žiadnych foriem boja. Treba byť pripravený aj na takéto situácie. Ide o príliš veľa najmä tým, ktorí nezvyknú vo svete veľkých peňazí a moci prehrávať na žiadnom, ani na zdanlivo malom fronte. Preto predpokladám, že sa budú útoky opakovať. V tejto súvislosti je dôležité, aby ste vopred vedeli, že sme sa s kolegami už dávnejšie rozhodli, že bilbordovú kampaň principiálne odmietame. My bilbordy v Karlovej Vsi nechceme. Ak sa náhodou objavia nejaké s mojím menom alebo našim logom, bol by to rovnaký podvrh a naisto nebudem ich zadávateľom ani ja, ani členovia nášho tímu.

Mark Twain povedal, že kým sa pravda obuje, lož dvakrát obíde svet. Ale platí aj to, že lož má krátke nohy a pravda ju raz dohoní. Keď sa objavia mená mojich protikandidátov, nebude vôbec ťažké uhádnuť, odkiaľ vietor fúka. Dovtedy za nás musia hovoriť pravdu naše činy.


Dana Čahojová
starostka Karlovej Vsi