Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jc016400/NB/wp-includes/post-template.php on line 284

O troch prútoch, ktoré držia spolu

V mestskom zastupiteľstve Bratislavy má Karlova Ves troch poslancov z celkového počtu 45. Rozhoduje sa v ňom o dôležitých veciach, ktoré sa priamo dotýkajú aj života nás, Karlovešťanov, ako napríklad cesty, chodníky, zeleň, verejné osvetlenie, MHD, mestská polícia, územný plán, prerozdelenie financií, hospodárenie s majetkom mesta a mnohé ďalšie. V minulosti zastupovali Karlovu Ves mestskí poslanci z rôznych politických zoskupení a boli členmi viacerých poslaneckých klubov. To sa prejavovalo v rozdielnych hlasovaniach a postojoch.

Minulý rok vo voľbách dostali najväčšiu dôveru nezávislí poslanci z občianskeho zoskupenia Naša Bratislava. Spoločne sme tak vstúpili na pôdu mestského zastupiteľstva s odhodlaním starať sa a jednotne chrániť záujmy Karlovej Vsi. Spoločne so starostom Petržalky Jánom Hrčkom, ktorý bol v minulosti prednostom v Karlovej Vsi, sme vytvorili poslanecký klub s názvom Naša Bratislava. Po prvýkrát v modernej histórii bratislavskej samosprávy má Karlova Ves všetkých svojich mestských poslancov združených v jednom poslaneckom klube. Považujeme to za veľkú výhodu ako spoločne ťahať za „jeden povraz“, lebo nie nadarmo sa hovorí, že v jednote je sila. Tá jednota sa netvorí direktívne, ani na straníckej, či politickej báze. Tvorí sa v poznaní potrieb mestskej časti a v úprimnom spoločnom hľadaní vecných a praktických riešení, ktoré potrebuje Karlova Ves. Radi používame prirovnanie k trom prútom, z ktorých každý je iný, má iné znalosti, skúsenosti a schopnosti, ale spolu môžeme vytvoriť silný a schopný tím.

Dôležitým partnerom je pre nás primátor hlavného mesta. Bez spolupráce, podpory a porozumenia s primátorom to nefunguje. Nový primátor Matúš Vallo ma prekvapil po ľudskej i pracovnej stránke. Musím povedať, že (zatiaľ) príjemne… Je otvorený, ústretový a prístupný. Živo sa zaujíma o problémy Karlovej Vsi a nikdy nám „nezabuchol dvere“, keď sme chceli riešiť nejaký problém. Netvrdím, že máme na všetko rovnaké názory, či postoje. Ani neočakávam, že vo všetkom nás podporí a zrejme ani on nečaká, že vo všetkom podporíme my jeho. Ale dôležité je vedieť spolu komunikovať a spolupracovať. To tiež nebolo v minulosti samozrejmé. Vážim si aj dobrú spoluprácu s poslancami z Tímu Vallo na mestskej aj miestnej úrovni.

Som človek praktický a rád vidím konkrétne výsledky. Do bilancie prvého roka určite patrí začiatok rekonštrukcie karloveskej električkovej trate, schválenie celomestskej parkovacej politiky, získanie 750 tisíc eur na nové parkovacie miesta v Karlovej Vsi, 30 tisíc eur príspevok na nové osvetlenie futbalového ihriska, 40 tisíc eur na rekonštrukciu karloveskej knižnice, takmer 400 tisíc eur na revitalizáciu Jurigovho námestia, rekonštrukciu zastávok MHD na Majerníkovej , ako aj opravu chodníkov na karloveskom cintoríne.

Máme za sebou necelý prvý rok. Práca pokračuje. Pripravujeme ďalšie projekty. Verím, že udržíme dobré tempo a budete vidieť výsledky.

 


JUDr. Branislav Záhradník
nezávislý poslanec