ZŠ A.Dubčeka pred kolapsom – kto je zodpovedný?

Základná škola A. Dubčeka na Majerníkovej ulici v Bratislave Karlovej Vsi má k dnešnému dňu dlh na dodávke tepla vo výške 147.739 Eur

skola

Na dnešnom rokovaní MiZ boli poslanci informovaní o aktuálnom dlhu školy za dodávky tepla. Ide o dôsledok dlhodobého neriešenia finančnej situácie školy, ktorej hrozí ekonomický kolaps a odpojenie od dodávky tepla. Keďže zriaďovateľom školy je mestská časť, padá podľa poslancov spoluzodpovednosť aj na starostku mestskej časti Ivetu Hanulíkovú (SMER-SD).

Nezávislí a nezaradení poslanci dnes podali pomocnú ruku škole a schválili urýchlené poskytnutie bezúročnej finančnej výpomoci škole na úhradu troch najstarších faktúr za teplo. Súčasne uložili prednostovi mestskej časti rokovať s dodávateľom tepla o splátkovom kalendári a odpustení penále. Malo by ísť o prvé kroky k riešeniu situácie fungovania školy. Poslanci očakávajú od starostky, že návrh komplexného riešenia predloží v čo najkratšom čase.
Nezávislí a nezaradení poslanci sú presvedčení, že len samotná úhrada dlžôb za teplo, tak ako to dnes navrhovali poslanci SMER-SD a SDKÚ-DS, bez ďalších systémových opatrení, by priniesla v budúcnosti len ďalšie nové dlhy.

Marcel Zajac za poslanecký klub nezávislých Naša Bratislava
Marcel Zajac Branislav Záhradník za poslanecký klub Karlovešťan
zahradnik2x1